COOLMAX®

CoolMax® je syntetické vlákno. Jedná se o speciální modifikované značkové polyesterové vlákno, které je registrováno firmou Invista.

Vlastnosti:

Toto speciálně modifikované čtyřkomorové polyesterové vlákno je charakteristické svým tvarovaným průřezem. Konstrukce vlákna zvětšuje jeho povrch, což umožňuje velmi dobrou regulaci a odvod par od povrchu těla a tím udržuje pokožku v suchu. Vlákno má zároveň velmi nízkou nasákavost a usychá rychleji než jiná vlákna. Úplet vytvořený z vláken CoolMax® je velmi lehký, jemný a prodyšný. Materiál je odolný proti plísním a pachům a je nenáročný na údržbu.

Výhody:

Bekovky nebo kšiltovky se vyznačují výjimečnými vlastnostmi v oblasti odvodu vlhkosti od pokožky těla a termoregulačních vlastností. Během aktivního pohybu nebo při vyšších teplotách odvádíte přebytečné tělesné teplo a to zejména ve formě potu. Speciální konstrukce vláken, která mají zpravidla tvarovaný průřez, přispívá k lepšímu odvodu vlhkosti od pokožky a k rychlému odpařování vlhkosti z povrchu textilie, takže je látka na omak suchá. Tím je umožněna ideální termoregulace, vy se cítíte příjemně a jste schopni dosahovat vyšších výkonů za libovolných klimatických podmínek.