Jak změřit svoji velikost?

Více o způsobech nošení a měření můžete přečíst tady!  

image4-3

Postup měření pokrývek hlavy

Nejjednodušším způsobem, jak si zjistit velikost hlavy, je odměřit si jí krejčovským metrem. Měřte vždy kolem hlavy nad ušima, v místech, kde budete chtít klobouk nosit. Měření opakujte několikrát, kolem nejširší části hlavy. Metr příliš neutahujte.

Výběr velikosti 

Pokud se při měření trefíte mezi dvě čísla (např. 58,5cm), objednávejte si vždy klobouk větší (v našem případě velikost 59). Větší velikost klobouku se dá jednoduše upravit na menší vložením slabého proužku z korku.

Tabulka velikostí

S 54-55 cm 21 palců
M 56-57 cm 22 palců
L 58-59 cm 23 palců
XL 60-61 cm 24 palců
XXL 62-63 cm 25 palců

 

 

hand1 

 Měření velikost rukavic

Aby rukavice vypadaly dlouho pěkně a plnily svůj účel, měla by být zvolena správná velikost. Pokud se jedná o Váš první nákup kožené rukavice a neznáte ani přibližně svoji velikost, je důležité měření. Po vzoru přiloženého obrázku prosím měřte vždy svoji dominantní ruku (praváci pravou, leváci levou ruku) v přirozené poloze čili s mírně sevřenou dlaní. Rozměr se nabírá v místě kloubů – změří se obvod zápěstí krejčovským metrem. Nikdy neměřte ruku s nataženými prsty, zkreslí vám to obvod ruky a rukavice bude malá. Obr.(viz příloha) Z historie se zachoval zvyk číslovat a označovat rukavice v coulech, které jsou prostým přepočtem obvodu ruky v cm. Převod těchto jednotek znázorňuje tabulka velikostí.

Při výběru a zkoušení rukavic dbejte na to, aby vám daná rukavice byla těsná, ale současně pohodlná. Občas se stane, že ne všechny modely jsou vhodně pro každý tvar ruky, proto doporučujeme; dejte přednost funkci a dobře padnoucímu modelu. Při výrobě používáme extra kvalitní jehnětinu, která je navíc řádně řemeslně zpracovaná při ručním střihu, a proto má ušitá rukavice správnou tažnost a 100% se Vám na ruce vytvaruje a malinko povolí. Zvolíte-li větší velikost, bude vám rukavice ve výsledku volnější, což není žádoucí.

Tabulka velikostí pánských rukavic 

 S  22 cm
 M  23 cm  8,5
 L  24 cm  9
 XL  26 cm  9,5
 XXL  27 cm  10
 XXXL  28 cm  10,5

 

Tabulka velikostí dámských rukavic 

XS 16 6
S 18 6,5
M 19 7
L 20 7,5
XL 22 8
XXL 23 8,5